PRZENOSINY Strona Główna

       
 
 Ogłoszenie 

PRZENIEŚLIŚMY SIĘ NA BLOGA -> ssantisubs.blogspot.com


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Makrosz
2016-01-29, 02:26
[KOR][MV] f(x) - Red Light
Autor Wiadomość
Makrosz 
Gwiazda Światowa
anti hero


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 651
Wysłany: 2014-07-04, 19:34   [KOR][MV] f(x) - Red Light
   Ulubiony wykonawca:: VIXX EpikHigh BTS Ailee SPICA f(x)



To, że tekst od SM nie ma większego sensu - rozumiem.
To, że SM wiecznie nadaje napakowane metaforami teksty - rozumiem.
To, że istnieje 67476456 interpretacji tekstu - również rozumiem.
Ale to, że nawet w Korei nie mają pojęcia, o co halo - to już lekka przesada.

Miałam dosyć spory problem z tym tekstem, bo naprawdę zależało mi, żeby był on spójny i miał sens - no ale nie można doszukiwać się czegoś, czego tam w ogóle nie ma...
W połączeniu z teledyskiem i jedną z wielu fanowskich interpretacji dostępnych na necie można wywnioskować, iż ten releas jest krytyką przemysłu rozrywkowego i mentalności przeciętnych Koreańczyków wobec idoli, którzy mają być "piękni i idealni" - stąd motyw jednostronnego makijażu, w którym pomalowana strona jest pięknem, a naturalna - brzydotą. Czerwone światło ma sygnalizować alarm, poważny kryzys, z którym dziewczęta chcą walczyć (Otwórz oczy, nim stanie się tragedia). Początek tekstu ma traktować o rywalizacji wśród artystek, która sprowadza się tylko do wyglądu (zostałam zdeptana = ktoś uznany za ładniejszego ode mnie odnosi większe sukcesy). Błękitne światło ma symbolizować nadzieję - zmianę, na którą tak bardzo czekają, czyli koniec obsesji piękna. Na początku teledysku jest kot z jednym okiem żółtym - obecny stan przemysłu, jako że na sygnalizacji żółty szybko zmienia się w czerwony, czyli znak zbliżającej się tragedii, i z drugim niebieskim - kolorem nadziei. Książka, którą pali Krystal może symbolizować spisane kanony piękna, którym należy się podporządkować lub ogólny bunt przeciwko jakimkolwiek regułom.
Symboliczna jest również scena w maleńkiej sali kinowej z manekinami - tak oczywiste totalitarne pranie mózgu... Generalnie symboliki jest dużo i polecam zaznajomić się z fanowskimi interpretacjami (mam nadzieję, że są gdzieś dostępne po polsku~)
Tekst może odnosić się zarówno do przemysłu rozrywkowego, jak i mentalności Koreańczyków wobec wyglądu ogółem.
Inną popularną teorią jest to, że tekst opowiada o miłości, którą chłopak powoli doprowadza do tragedii (rozstania). Ale ten motyw aż tak mnie nie zainteresował, więc dalej nie grzebałam. XD
Czy SM naprawdę są takimi geniuszami czy po prostu napakowali teledysk randomowymi scenami i dali fanom pole do popisu? Można o to spytać w przypadku wielu ich teledysków, ale w sumie po co? Fani mają frajdę i chyba to jest najważniejsze~
(I swoją drogą uwielbiam tę piosenkę i ten teledysk, aye)


Rozmiar: 67 mb
Online: f(x) - Red Light @ Youtube
Download:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template designed and created by Falcone

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12