PRZENOSINY Strona Główna

       
 
 Ogłoszenie 

PRZENIEŚLIŚMY SIĘ NA BLOGA -> ssantisubs.blogspot.com


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Makrosz
2016-01-26, 21:45
[KOR][MV] Brown Eyed Girls- Cleansing Cream
Autor Wiadomość
Jona 
Supergwiazda Hallyu


Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 368
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2011-11-06, 01:51   [KOR][MV] Brown Eyed Girls- Cleansing Cream
   Ulubiony wykonawca:: BEAST, 4minute, Nine Muses, ZE:A



Online: http://www.youtube.com/watch?v=LsyHAaCiElo
Download:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Brown Eyed Girls ponownie nie zawiodły. Piosenka jest cudowna. Wielbię głos Ga-In. One wszystkie są cudowne. Teledysk również poruszający. Jako że jest to jeden z niewielu klipów, które zrozumiałam (T^T) to pochwalę się moją rozkminą na jego temat.
Historia dotyczy trzech osób: Kobiety, jej partnera i niewidomej, młodszej siostry. Dziewczyna uważa swoją starszą siostrę za wzór do naśladowania i bezgranicznie ją kocha. Nocami przychodzi do jej pokoju i przytula się do niej. Pewnej takiej nocy, najprawdopodobniej kierowana ciekawością, podchodzi do chłopaka siostry i dotyka go po twarzy. Nie trzeba być żadnym znawcą, żeby wiedzieć, że chce go w ten sposób "zobaczyć". Na jej nieszczęście siostra się budzi i uznaje tą sytuację za oznakę zainteresowania jej facetem. Dochodzi do tego, że uznaje niewidomą za swego rodzaju rywalkę.
Oto co potrafi z kobietą zrobić zazdrość. To przykre.
Jestem pod wrażeniem gry aktorskiej tej dziewczyny grającej niewidomą. Zresztą ta druga też jest genialna. Ten jej wzrok... Brrr

Zgadzam się z niektórymi komentarzami na temat tej piosenki- jest bardzo w klimacie "Pray" od Sunny Hill. Co nie zmienia faktu, że ją uwielbiam. Ja, Jona. Ta która nie znosi ballad, a ciągle je tłumaczy ^^
_________________

Ostatnio zmieniony przez Jona 2011-12-18, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 147
Wysłany: 2011-11-06, 17:06   
   Ulubiony wykonawca:: BEAST, 4minute, Nine Muses, ZE:A


Ostatnio zmieniony przez Chileia 2011-12-18, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Chileia 
Debiutant


Wiek: 32
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 147
Wysłany: 2011-11-06, 17:06   

Piosenka jest piękna. Można bardzo emocjonalnie ją przeżyć. Naprawdę powoduję gęsią skórkę. Lubię takie klimaty.
Dla mnie to też pierwszy teledysk BEG który zrozumiałam. >.< Niektóre ich teledyski w ogóle dla mnie sensu nie mają. A tu owszem. Takie miłe zaskoczenie. Bardzo dziękuję za tłumaczenie.
_________________
 
     
piqwa 
Trainee
Nagini?!


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 62
Skąd: z nienacka!
Wysłany: 2011-11-08, 17:15   
   Ulubiony wykonawca:: Kanjani8/SuJu/kattun/BigBang
   Ulubiony program:: Star King, Star Golden Bell


genialna piosenka!choć na początku kręciłam nosem...
faktycznie teledysk dość zrozumiały, choć za każdym razem jak oglądam ten klip czuje swego rodzaju niedosyt...albo raczej uczucie, że coś jest nie ta jak myślę...nie jestem pewna czy to co chce młodsza to tylko go zobaczyć...sugerując się tekstem<choć nie powinnam tego robić, bo często klip nie ma nic wspólnego z MV...>i tym momentem jak ona..wącha<?> ciuchy, które pewnie są jego to coś więcej..jednak można na to spojrzeć też tak, że ona chce lepiej go poznać poprzez ten zapach...
jeszcze inaczej można na to spojrzeć...przez ten moment kiedy siadają do stołu i mała jest wysmarowana czymś pojawiła mi się myśl, że może ona chce się stać swoją siostrą, albo się do niej upodobnić...i dlatego się "wymalowała" jednak skutek jest taki, że siostra wpada w szał myśląc, że ta chcę jej odbić chłopa...
taa..nie ma to jak wprowadzić zamęt w głowie przez głupi teledysk...jakbym nie miała innych rzeczy nad którymi mam rozmyślać...>__<
tłumaczenia nie można się czepiać <jak zwykle z resztą xp> jedyne co mi przeszkadza to to, że mimo, że pokazałyście, w którym miejscu jest ten "cleasing cream" to ja za cholerę nie mogę tego usłyszeć >.< ale to już nie Wasza broszka xD dziękówa za tłumaczenie i hwajting z resztą! \o/
 
 
     
Jona 
Supergwiazda Hallyu


Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 368
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2011-11-08, 18:03   
   Ulubiony wykonawca:: BEAST, 4minute, Nine Muses, ZE:A


piqwa napisał/a:
nie jestem pewna czy to co chce młodsza to tylko go zobaczyć...sugerując się tekstem<choć nie powinnam tego robić, bo często klip nie ma nic wspólnego z MV...>i tym momentem jak ona..wącha<?> ciuchy, które pewnie są jego to coś więcej..jednak można na to spojrzeć też tak, że ona chce lepiej go poznać poprzez ten zapach...

Mi się wydaje, że twórcy chcieli pokazać, że dziewczyna jest bardziej przywiązana do swojej siostry, bo mam takie wrażenie, że dotykając jej ubrań (na końcu chwyta jakąś chyba sukienkę) i czując jej zapach uśmiecha się jeszcze bardziej. Nie wiem...
Ostatnio natknęłam się na komentarz, że może ona wcale nie jest niewidoma, bo po co zasłaniałaby sobie oczy (scena na początku)? Ale jednak obstawiam przy moim rozumieniu tego klipu, bo- no sorry- jakkolwiek nieumiejętna by nie była, to nie wymazałaby sobie tak twarzy jak kilkuletnie dziecko ;)

piqwa napisał/a:
mimo, że pokazałyście, w którym miejscu jest ten "cleasing cream" to ja za cholerę nie mogę tego usłyszeć >.<

No cóż, Koreańczycy mają jednak problemy z niektórymi angielskimi słowami (oczywiście nie wszyscy, niektórzy po angielsku śpiewają genialnie) i brzmią one bardzo twardo. W tym konkretnym przypadku "cream" jest śpiewane dosłownie jak "krim" ;D
Sama nie słyszałam tego, dopóki nie zajrzałam do tekstu xd
_________________

 
     
piqwa 
Trainee
Nagini?!


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 62
Skąd: z nienacka!
Wysłany: 2011-11-08, 18:27   
   Ulubiony wykonawca:: Kanjani8/SuJu/kattun/BigBang
   Ulubiony program:: Star King, Star Golden Bell


Jona napisał/a:

Mi się wydaje, że twórcy chcieli pokazać, że dziewczyna jest bardziej przywiązana do swojej siostry, bo mam takie wrażenie, że dotykając jej ubrań (na końcu chwyta jakąś chyba sukienkę) i czując jej zapach uśmiecha się jeszcze bardziej. Nie wiem...

właśnie...jest to kiecka albo jakaś dziwna koszula xD
Jona napisał/a:

Ostatnio natknęłam się na komentarz, że może ona wcale nie jest niewidoma, bo po co zasłaniałaby sobie oczy (scena na początku)

nawet jakby nie chodziła w tej opasce na początku to niby dla zabawy machałaby tymi rękoma dla zabawy....?...eee...nie rozumiem toku myślenia niektórych >_<
 
 
     
Natsu 
Legenda Hallyu
Unjok, głodny Deulli


Wiek: 29
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 1348
Skąd: Busan
Wysłany: 2011-11-08, 19:15   
   Ulubiony wykonawca:: SJ, BTS, B1A4, H.O.T, Shinhwa


Nie tylko styl teledysku podchodzi pod Sunny Hill, ale również melodia bardzo podobna do ich kawałków. MV bardzo dobrze zrobione, gra aktorska na wysokim poziomie. Bardzo ładną, ale mała maja łazienkę O.o' Zastanawiam się, po co niewidomej tyle rzeczy w pokoju... ale to pewnie na potrzebę wizualną teledysku.
Co do tekstu, mógłby być ambitniejszy, ale nie narzekajmy. Bardzo dobry.
Sposób śpiewania, Unni, sprawia, że przechodzą mnie dreszcze O.o'

Natsu Lova za tłumaczenie Jona <3
Dziękować ~
_________________
"When the world betrays Super Junior, ELF will betray the world."

W ten sposób poznałam swojego biasa ;;



 
 
     
Jona 
Supergwiazda Hallyu


Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 368
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2011-12-18, 22:44   
   Ulubiony wykonawca:: BEAST, 4minute, Nine Muses, ZE:A


Download dodany ;)
_________________

 
     
densetsu 
Kandydat

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-01-13, 14:05   

Nie przepadałam za BEG, ale ta piosenka podbiła moje serce^^
Sam teledysk jest świetny:D idealnie oddaje słowa piosenki.
Dziwi mnie tylko wielkość tej łazienki:/ Może mały element zaskoczenia że razem się tam zmieszczą:P
 
     
nova14 
Trainee

Wiek: 29
Dołączyła: 08 Maj 2010
Posty: 38
Wysłany: 2012-01-13, 23:01   
   Ulubiony wykonawca:: Super Junior <3
   Ulubiony program:: Star Golden Bell


Ga-In moja ulubienicą! Potwierdzam to z całą szczerością. naprawdę żałuje, że wcześniej nie doceniałam tego zespołu. Ich piosenki niosą ze sobą przesłania co pozwala mi się z nimi utożsamić. Samo MV jest piękne i bardzo wzruszające. Już nie mogę się doczekać kolejnych! : D
 
     
DeLauren 
Trainee


Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 70
Skąd: Śrem
Wysłany: 2012-02-20, 20:13   

Trzeba powiedzieć, że interpretacja tego klipu jest bardzo różna.
Moim zdaniem jest tu wiele symbolów i niekiedy tłumaczenie sobie w sposób dosłowny byłoby nieco dziwne. Ale zawsze przecież można iść na łatwiznę:-p W każdym bądź razie klip jest świetny, choć rzeczywiście Sunny Hill gdzieś się po kątach chowa, że tak to ujmę. Nie można jednak zaprzeczyć, iż zarówna piosenka i sposób jej przekazania niesamowicie działają na uczucia słuchacza. Poza tym uwielbiam takie klimaty, które się do czegoś odnoszą. BEG spisały się świetnie (ostatnio chyba nadużywam tego słowa:-D).
_________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności
i daje dużo więcej światła!
 
     
Rzabcia 
Kandydat
Kum kum


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 27
Skąd: B-stok
Wysłany: 2012-03-29, 18:14   
   Ulubiony wykonawca:: The GazettE, Hyde, Super Junior
   Ulubiony program:: E.H.B., Full House, Kara Bakery


Świetna piosenka i cudny tekst. Można się wzruszyć.
Dzięki za tłumaczenie :)!
_________________

 
 
     
Sundew 
Gwiazda Światowa


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 989
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2012-10-14, 17:04   

Dziękuję :*

EDIT : ŚWIETNE !*.* O.o
Naprawdę genialne <3
Kocham <3
Tekst i teledysk - wymiatają <3
No i wokale też <3
Jej, niezła faza się szykuje :D:D
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template designed and created by Falcone

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14